Program

Facebook

Gruppe

Instagram

Facebook

Side

Festivalprogram

Dette er en oversigt, i programmet nedenfor linkes - tryk på det grønne event nr. - til nærmere beskrivelse af de enkelte aktiviteters indhold.

 

Lørdag 27. august

 

 

 

Remisen/Tøjhushaven

 

FOF

09:00-09:20

Åbning/meditation

Hening Wilsten/Lars Roed Andersen

 

 

Event 1

09:30-10:45

Ashtanga Vinyasa Yoga

Lise Pilgaard

Ny Yoga

Event 2

10:00-11:15

Restorativ Yoga

Pernille Madsen

Psykologgruppen Randers

Event 3

11:00-12:15

Meditation og Mindful Yoga

Birthe Moksha

Mindfulness og Psykoterapi Århus

Event 4

11:30-12:45

Intro til meditation

Lars Roed Andersen

FOF Randers

Event 5

12:30-13:45

Traditionel Tantra Yoga

Hening og Irrene Wilsten

YogaRanders

Event 6

13:00-14:15

Yin Yoga

Kristine Mikkelsen

Cent. f. Terapi og Selvudvikling

Event 7

14:00-15:15

Hatha Yoga

June Skaaning

Yoga med June

Event 8

14:30-15:45

Qigong

Christina Bradley

Timeout

Event 9

15:30-16:45

Hormon Yoga

Charlotte Holm Kold

Levyoga

Event 10

16:00-17:15

Yoga for Rigtige Mænd

Rikke Bressum

FOF Randers

Event 11

17:30-18:30

Koncert med Deep Blue

 

 

Event 12

19:00 - 22:00

Get-together spisning i Remisen

 

 

 

Søndag 28. august

 

 

Event 13

09:00-10:15

Chakra Yoga

Casandra Renosto

Yoga og Wellness Studie, Randers

Event 14

09:30-10:45

Yoga mod stress

Mai Klemmensen

FOF Randers

Event 15

10:30-11:45

Kundalini Yoga

Paul G. Misfeldt

Kundalini Yoga Aarhus

Event 16

11:00-12:15

Familieyoga

Pernille L. M. Madsen

Event 17

11:00-13:15

Motionsløb og Yoga for løbere

Løbeklubben Move

Nadia Lunn/Maia Jensen

Yoga Collective Aarhus

Event 18

12:30-13:45

Gravid yoga

Sally Bøye

Titali Yoga

Event 19

13:30-14:45

Spirituel Yoga

Tanya Aprile

The Center for Higher Knowledge

Event 20

14:00-15:15

Breath of Bali Yoga

Lisa Errebo

Fit&Well Yoga

Event 21

15:00-16:45

Ayurveda og lyengar Yoga

Ilse Kjær Gaardahl

City-Yoga, Skanderborg

Event 22

15:30-16:45

Harpe Yoga

Manuela Rauff/C. Renosto

Event 23

17:00-17:45

Koncert og fællessang/chanting

ledet af Ditte Kappel og Casandra Renosto

 

 

Copyright @ All Rights Reserved