Program

Facebook

Gruppe

Instagram

Facebook

Side

Festivalprogram

Tryk på det blå event nr. - til nærmere beskrivelse af de enkelte events indhold.

Tidspunkt

Event

Lokale

Lørdag

 

 

Event 00

08:30-09:30

Meditativ Mantrasang

Inez Dahlbæk, Kristian Romme, Johanne Lange

Foran Remisen

 

Event 01

09:00-10:15

MediYoga

Charlotte Holm

Remisen

Event 02

09:15-09:45

Musikmeditation

Irrene Wilsten

Solsalen

Event 03

09:30-10:45

Yoga for kvindekroppen

Eva Kjærgaard

Månesalen

Event 04

10:00-11:00

Yoga som livsstil - foredrag

Tine Kotzè

Solsalen

Event 05

10:30-11:15

Familieyoga 6-9 årige

Pernille Madsen

Glassalen

Event 06

10:30:11:45

Kundalini Yoga

Pernille Dybro

Remisen

Event 07

11:00-12:15

Yin Yoga

Kristine Mikkelsen

Månesalen

Event 08

11:15-12:00

Pranayama og Nada Yoga

Hening Wilsten

Solsalen

Event 09

11:30-12:30

Børneyoga 10-14 årige

Bolette Visholm

Glassalen

Event 10

12:00-13:15

Akro Yoga

Miriam Swartz

Remisen

Event 11

12:15-12:45

Meditation og Gongbad

Pernille Dybro

Solsalen

Event 12

12:30-13:45

Flow Yoga

Helle Vinther

Månesalen

Event 13

13:00-14:00

Ayurveda og Yoga-foredrag

Lise Faurschou Hastrup

Solsalen

Event 14

13:00-14:00

Yoga for mænd

Bolette Visholm

Glassalen

Event 15

13:30-14:45

lyengaryoga

Ilse Gaardahl

Remisen

Event 16

14:00-15:15

Hatha Yoga

June Skaaning

Månesalen

Event 17

14:15-14:45

På vej med Enjoyoga-foredr.

L. Djernes/Eva Kjærgaard

Solsalen

Event 18

15:00-16:15

Jivamukti Yoga

Tine Kotzè

Remisen

Event 19

15:00-15:30

Go for Goa-foredrag

Ilse Gaardahl

Solsalen

Event 20

15:30-16:45

Vinyasa Slow Flow

Sally Bøye

Månesalen

Event 21

16:30-17:45

Opera Chakra Yoga

Irrene Wilsen/Estrid Molt Ipsen

Remisen

Event 22

17:00-18:15

Partner Yoga

L. Djernes/Eva Kjærgaard

Månesalen

Tidspunkt

Event

Lokale

Søndag

 

 

Event 23

09:00-10:15

Tantra Kaula Yoga

Hening Wllsten

Remisen

Event 24

09:15-09:45

Musikmeditation

Irrene Wilsten

Solsalen

Event 25

09:30-10:45

Chandra Yoga

Louise Djernes

Månesalen

Event 26

10:00-11:00

Energi og mantras-foredrag

Karin Arbjerg Jensen

Solsalen

Event 27

10:30-11:15

Familieyoga 6-9 årige

Bolette Visholm

Glassalen

Event 28

10:30-11:45

Bowspring

Ditte Bykærholm Nielsen

Remisen

Event 29

11:00-12:15

Blid Ashastanga Vinyasa

Lisa Errebo

Månesalen

Event 30

11:15-11:45

Gong-bad

Lise Pilgaard

Solsalen

Event 31

11:30-12:30

Børneyoga 10-14 årige

Bolette Visholm

Glassalen

Event 32

12:00-13:15

Syngeskåle- og Sjælesangk.

Jane Winther

Remisen

Event 33

12:00-12:45

Yogaens historie-foredrag

Helene Dorf

Solsalen

Event 34

12:30-13:45

Hatha Vinyasa

Winnie Herlevsen

Månesalen

Event 35

12:45-13:45

Ung Yoga 15-20 årige

Pernille Madsen

Glassalen

Event 36

13:00-14:00

Yoga og ernæring-foredrag

Louise Djernes

Solsalen

Event 37

13:30-14:45

The secret of Sun Salutation

Govind Radhakrishnan

Remisen

Event 38

14:00-15:15

Bowspring

Ditte Bykærholm Nielsen

Månesalen

Event 39

14:15-15:30

Mindful Core Yoga Flow

Pernille Hvidberg

Solsalen

Event 40

15:00-16:15

Ashtanga Yoga

Karin Arbjerg Jensen

Remisen

Event 41

15:30-16:45

Lyde i yoga-workshop

Jane Winther

Månesalen

Copyright @ All Rights Reserved