Program

Facebook

Gruppe

Instagram

Facebook

Side

Festivalprogram

Tryk på det blå event nr. - til nærmere beskrivelse af de enkelte events indhold.

Tidspunkt

Event

Lokale

Lørdag

 

 

08:15-08:45

Fælles åbning og

Afspænding og lyrik v/Helene Dorf/Inger Nygaard Kaad

Remisen

 

 

 

09:00-10:30

Yin Yoga i hverdagen

Kristine Rost

Remisen

09:00-10:00

Tantra Yoga - talk

Mette Maj Krag

Glassalen

09:00-10:15

Parvati Flow

Maria L. Jensen

Månesalen

09:00-10:00

Gong Meditation

Lise Pilgaard

Solsalen

 

10:45-12:15

lyengar Yoga - basis

Ilse Gaardahl

Remisen

10:45-11:45

Musikmeditation-Chanting

Irrene Wilsten

Glassalen

10:45-12:00

Yin Yoga møder Yang Yoga

Lene Larsen

Månesalen

10:45-12:00

Rise in Love Yoga

Micchelle Jacobsen

Solsalen

 

Frokostpause

 

13:15-14:45

Traditionel Tantra Yoga

Mette Maj Krag

Remisen

13:15-14:15

Yin Yoga - talk

Kristine Rost

Glassalen

13:15-14:30

Empowerment Yoga

Peter Coates

Månesalen

13:15-14:30

Yoga Jam

Malene K. Pedersen

Solsalen

 

 

 

15:00-16:30

Fri Yoga

Daniel Rosengren Pilgaard

Remisen

15:00-16:00

Go for Goa - talk

Ilse Gaardahl

Glassalen

15:00-16:15

Yang&Yin Yoga m/klangmed.

Lise Pilgaard

Månesalen

15:00-16:15

Yoga/Indian Balance/QiGong

June Skaaning

Solsalen

Tidspunkt

Event

Lokale

Søndag

 

 

 

 

 

 

 

 

09:00-10:30

Jivamukti Yoga-Hot Hip Holy

Tine Kotzè

Remisen

09:00-10:15

Restorativ Yoga

Pernille Madsen

Glassalen

09:00-10:15

Strala Yoga

Lisa Errebo

Månesalen

09:00-10:15

Go`morgen til åndedrættet

Bolette Visholm

Solsalen

 

10:45-12:15

Kundalini Yoga

Pernille Dybro

Remisen

10:45-12:15

Mediation-5 veje til praksis

Simon Vittus Hansen

Glassalen

10:45-12:00

Vijanana Yoga

Regina Pacheco

Månesalen

10:45-12:00

Asthanga Basis

Nicolaj Holme

Solsalen

 

Frokostpause

 

13:15-14:45

Holdingsbaseret Hatha Yoga

Simon Vittus Hansen

Remisen

13:15-14:15

Yoga, Veda og Bevidsthed

Kristin Lange

Glassalen

13:15-14:30

Yoga for den sunde ryg

Louise Djernes

Månesalen

13:15-14:30

Yin Ergo Yoga

Maria Anemone Kongstad

Solsalen

 

 

 

15:00-16:15

Fælles afslutning og

Meditation og Gong Bad Pernille Dybro

Remisen

Copyright @ All Rights Reserved